6 Haziran Diyetisyenler Günü Kutlu Olsun
06 Haziran 2017 Salı
Yayınlayan: İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürlüğü

Bireylerin ve toplumların beslenme alışkanlıklarını değerlendirerek onlara uygun beslenme plan ve programları üreten, sağlıklı nesiller için bireyi ve toplumu bilinçlendiren diyetisyenler, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinde büyük sorumluluklar üstlenmişlerdir.
Diyetisyenlik mesleğinin önemi; fazla kiloluluğun ve obezite sıklığının dünyada giderek arttığı günümüzde her geçen gün daha da ön plana çıkmaktadır. Dünyada hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının da etkisiyle obezite her geçen gün artış göstermekte, halkın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir.

Sağlıklı beslenme alışkanlığının kazandırılmasında büyük rol oynayan, birçok hastalığın tedavisinde görev alan, toplu beslenme hizmeti verilirken sağlıklı beslenme lehine uygulamalar yapan tüm diyetisyenlerin "6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü"nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Uzm. Dr. Mürsel DURMAZ

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Müdürü

Haber 382 defa okundu
 
RSS
Adres: Körfez Mahallesi Ankara Karayolu Caddesi no: 129, 41040 İzmit/KOCAELİ ( Valilik Kompleksi ) Tel : +90 (262) 300 60 00
kocaeli@saglik.gov.tr
Copyright © 2015 Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Kurumu. Tüm Hakkı Saklıdır.