İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ ULUSAL UMKE TATBİKATINA KATILAN UMKE GÖNÜLLÜLERİNE BELGE VERDİ
16 Şubat 2017 Perşembe
Yayınlayan: İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürlüğü

DURMAZ ULUSAL UMKE TATBİKATINA KATILAN UMKE GÖNÜLLÜLERİNE BELGE VERDİ

 

Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ'ın da katılımıyla İlimiz ev sahipliğinde düzenlenen 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen  ve 81 İlden 350 UMKE gönüllüsünün iştirak ettiği 5 ayrı noktada farklı  senaryoların uygulandığı  VI. ULUSAL UMKE KIŞ TATBİKATI’na Kocaeli UMKE’den katılanlar İl Sağlık Müdürü  Uzm. Dr. Mürsel  DURMAZ’dan katılım belgesi aldılar.

"Dünyanın afetlere en hazır ülkesi Türkiye"

Tatbikatlar kapsamında senaryo gereği Osman Gazi Köprüsü'nde zincirleme trafik kazası, İZAYDAŞ tesislerinde kimyasal sızıntı, Kartepe'de çığ faciası, Körfez'de gemi kazası, Gölcük'te meydana gelen deprem gibi doğal afet ve kazalarda yaralananlara ekipler tarafından müdahale edilmişti.

İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda konuşan DURMAZ , "Sayın bakanımızın katılımıyla gerçekleştirilen tatbikatta   5  ayrı noktada farklı senaryoların uygulandığı Ulusal tatbikat’ta  UMKE   bugün dünyanın afetlere en hazır, en donanımlı,  gönüllü ekibidir. Yaptıklarınızın büyük bir fedakarlık olduğunu ve karşılığında hiçbir şey beklemediğinizi biliyoruz. Allah  bize hiçbir felaket göstermesin.  Afetlere karşı her an hazırda olmamız gerekiyor. " dedi.  DURMAZ Konuşmasına “İyi bir ev sahipliğiyle yapılan organizasyonla çok güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Şartlar özellikle hava koşulları çok zordu.81 ilden gelen UMKE gönüllüleriyle  birlikte soğuk havada gerçekleştirilen tatbikatta , görevlerinizi en iyi şekilde yerine getiren ekibimize çok teşekkür ederim.”diyerek sözlerine  “ Kocaeli UMKE katılımcılarının ev sahipliği sınavını başarılı bir şekilde yaptıklarını” söyledi ve konuşmasına, “Doğal afetler önlenemez; ama afetlerin etkisi, yıkıcı sonuçları insan aklı ve emeğinin doğru kullanılması ile en aza indirilebilir. UMKE ekibimiz, toplumu doğal afetlere karşı bilinçlendirmek ve afetlere hazırlık çalışmalarında farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl Ulusal ve bölgesel tatbikatlar düzenlemektedir. Gönüllü bir şekilde canlarını başkaları için tehlikeye atmaya hazır  UMKE ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi

UMKE , tamamen gönüllülük  esasıyla çalışan bir kuruluş. İnşallah daha iyi noktaya ulaşması için hep beraber çalışacağız. Eleştiri, öneri ve değerlendirmelerden de yararlanıyoruz. Kocaeli’nin  büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptığını  ifade eden  DURMAZ  İlimizin Ulusal organizasyonlarda  bir merkez haline gelmesi, en büyük arzumuz. İnşallah bunu hep beraber gerçekleştireceğiz. Amacımız, afetlere hazır UMKE gönüllülerinin katılımını arttırmaktır’’ diye konuştu.

DURMAZ düzenlenen toplantı sonrası Kocaeli UMKE gönüllülerine katılım belgelerini  vererek tek tek teşekkür etti.

Haber 507 defa okundu
 
RSS
Adres: Körfez Mahallesi Ankara Karayolu Caddesi no: 129, 41040 İzmit/KOCAELİ ( Valilik Kompleksi ) Tel : +90 (262) 300 60 00
kocaeli@saglik.gov.tr
Copyright © 2015 Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Kurumu. Tüm Hakkı Saklıdır.