Sekapark’ta Sağlık Sokağı kuruldu
09 Nisan 2017 Pazar
Yayınlayan: İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürlüğü

Kocaeli Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Mürsel Durmaz ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sinan Öztürk, Halk Sağlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürleri, Sağlık Personelleri, Öğrenciler ve vatandaşlarımızın katılmış olduğu Sekapark bölgesinde kurulan Sağlık Sokağı'nın açılış töreni programı gerçekleştirildi. Protokol konuşmalarının ardından stantlar ziyaret edilerek katılımcılara Kanser Taramaları, Sigara ile Mücadele, Akılcı İlaç Kullanımı, Sağlıklı Beslenme, Obezite ile Mücadele, Nakil Ambulans, Organ Bağışı, Diş Sağlığı, 112 Acil ve Kan Bağışı konularında bilgiler verilmiştir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, Kocaeli Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Türk Kızılayı tarafından birlikte yürütülen etkinliği vatandaşlarımız 9 Nisan'a kadar İzmit Sekapark'ta, 10-13 Nisan tarihleri arasında da Gebze Kent Meydanı'nda ziyaret edebilirler.


7-­13 Nisan Dünya Sağlık Haftası nedeniyle düzenlenen Sağlık Sokağı etkinliklerinde konuşan İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mürsel Durmaz, “Ülkemizde ortalama bir insanın ömür 78’i buldu” dedi Büyükşehir Belediyesi, Türk Kızılayı, İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün 7­13 Nisan Dünya Sağlık Haftası sebebiyle ortaklaşa düzenlediği Sağlık Sokağı etkinlikleri geçtiğimiz gün Seka Park’ta gerçekleştirildi. Etkinliğe Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mürsel Durmaz, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sinan Öztürk, Kızılay Şube Başkanı Doç. Dr. Cengiz İpek ile KOÜ ve ilgili birimlerden sağlık personeli katılım gösterdi. Etkinlikler mehteran takımının gösterisiyle başladı ve ardından saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile devam etti. Ardından günün anlam ve önemli ile ilgili konuşmalar yapıldı. BİLGİLENDİRME VE FARKINDALIK YARATMA Etkinlikte Organ bağışı, 112 acil sağlık hizmetleri, akılcı ilaç kullanımı, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM), obezite ve sağlıklı beslenme, ağız ve diş sağlığı, sigara ile mücadele ve Kızılay stantlarında vatandaşlara ilgili konularda bilgilendirme, farkındalık yaratma amaçlı eğitim çalışmaları yapılacak. Etkinlikler 7­8­9 Nisan tarihlerinde Seka Park’ta, 10­11­12­13 Nisan tarihlerinde Gebze Kent Meydanı’nda yapılacak. 
Haber 323 defa okundu
 
RSS
Adres: Körfez Mahallesi Ankara Karayolu Caddesi no: 129, 41040 İzmit/KOCAELİ ( Valilik Kompleksi ) Tel : +90 (262) 300 60 00
kocaeli@saglik.gov.tr
Copyright © 2015 Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Kurumu. Tüm Hakkı Saklıdır.